תיירות אקולוגית

תיירות אקולוגית היא תיירות לאוכלוסיה בעלת מודעות סביבתית וחברתית.


לרוב בנופש אקולוגי או תיירות אקולוגית המיקוד יהיה בתרבות, הרפתקאות בטבע, למידה רבה על איכות חיים,תרומה ופיתוח ולכן בתכנון נופש אקולוגי המטרה היא לשלב כמה שיותר צמחיה, עולם החי, כשהמורשת התרבותית היא האטרקציה המרכזית בנופש.
האוכלוסייה המבלה ב תיירות אקולוגית היא אוכלוסיה הדואגת להפחית את ההשפעה השלילית של התיירות הקונבנציונלית, דואגים לקידום מחזור,שימור מים, שימור אנרגיה והעיקר הוא שימור תרבויות.

לדוגמא בנפאל, תיירים רבים רוכבים על פיל וצופים בקרנפים, מדוע?! כדי לא להבהיל את הקרנף וכמובן לא לזהם את הסביבה הטבעית בה הם חיים.
יש מדינות רבות שמתבססות על תיירות אקולוגית, במדינות אלו ה תיירות היא חלק חשוב ועיקרי מהתוצר הלאומי והכלכלה.

לא כל מתחם תיירות בו ישנה צמחייה או טבע היא תיירות אקולוגית,הרבה פעמים ינסו אנשי עסקים וגופים כלכליים להגדיר את התיירות הקונבנציונלית כתיירות אקולוגית למטרת רווח ולכן לתיירות האקולוגית ישנן מספר הגדרות עיקריות וחשובות לפיהן תוכלו אכן למצוא תיירות אקולוגית אמיתית, ההגדרות הן:
1. יעד בטבע, מרוחקים לרוב מאזורי תעשיה ובתי מגורים, לרוב שמורת טבע.
2. הפחתת השפעה שלילית על הסביבה, כל עניין הכבישים, הזיהום הסביבתי, ולכן מתחם בו אין זיהום אויר והדאגה לשימור הטבע בא לידי ביטוי הוא מקום אידיאלי.
3. הרווחים מהתיירות,לאו דווקא באופן מלא מוקדשים לשימור וטיפוח אקולוגי.
4. ישנם פעילויות וסדנאות טבע, הדרכה ולמידה על שיפור ושימור הטבע והתרבויות.

השאיפה היא שלפחות אחד מתוך הפרמטרים הללו יהיה בכל מקום תיירות ואז נוכל יחד לשמור על הטבע ולשפר את הידע והנופים.

יש צימרים אקולוגיים , וילות אקולוגיות ו- מתחמי אירוח נוספים, בהם תמצאו נופים מדהימים, צמחייה עשירה, ארוחות אורגניות וכמובן אם תרצו תוכלו לשלב אטרקציות בטבע וסדנאות.

אני מקווה שאכן המאמר עניין אתכם, ואתם מאלו ששומרים על הסביבה ולא אלו שמזהמים, כי אם נזהם לא בעוד כמה שנים לא יהיה לנו ולשאר הדורות טבע יפה וצמחייה לטייל בהם, וכמובן ליהנות מנופש איכותי ולבלות ב אטרקציות . .

המקומות שבדקתי
יצירת קשר
שלח
close

רוצים לקבל הצעות מעניינות מאתר vila4u

מלאו את הטופס ובעלי הוילות יחזרו אליכם